Africké cichlidyPřístupů od
18.7.2000
 
Powered by
MSEngine-Update
10.9.2007

Literatura
Název:Akvaristika
Autor:Stanislav Frank
Jazyk:česky
Hodnocení:1

Starším akvaristům není třeba tuto knihu pravděpodobně dlouze představovat. Rokem vydání 1984 sice již nepatří mezi nejmladší, ale přesto ji považuji za nejlepší knihu v českém jazyce o akvaristice vůbec. Dnešní knihy nemají ani v nejmenším šanci ji konkurovat.
Po grafické stránce ji současné knihy předčí, ale co se obsahu týče, nesahají jí ani po kotníky. Není vytištěna na křídovém papíře, barevných obrázků je jako šafránu. To, co z této knihy činí skvost, je popis jednotlivých ryb, který se ovšem nezaměřuje, jak dnešní literatura, na konstatování, jak je ryba velká. Najdete zde detailní popisy a konkrétní rady autora, čeho se vyvarovat, co naopak doporučuje apod.
V úvody knihy se dozvíte na pár stranách o chemismu vody, o rozmnožování ryb, o vývoji jiker apod. Potom následují popisy jednotlivých ryb, které zabírají asi 2/3 knihy. U drtivé většiny popisů se nachází kresba obou pohlaví ryb s vyznačením jejich rozdílů (viz. foto).
V poslední části se dozvíte něco o akvarijních rostlinách doplněné o černobílé fotografie. Na samém konci najdete informace o jednotlivých nemocech a způsobu jejich léčení. Tato část je rovněž velmi dobře zpracovaná.
Celá kniha je prakticky černobílá, jen několik stran s fotografiemi ryb je barevných, což ji ale nijak neubírá na kvalitě. Má zhruba 370 stran.
Pokud sháníte nějakou kvalitní knihu o akvaristice, jednoznačně vám ji mohu doporučit. Co ale bude v dnešní horší - někde ji sehnat....
Jedna poznámka na závěr: pokud ji neseženete, zkuste se podívat po současné knize se stejným názvem, kterou napsali páni Novák a Drahotušský, protože se jedná prakticky o naprosto stejně zpracovanou knihu, jako byla tato. Recenzi na ni také najdete na těchto stránkách.

A tady vám přináším několik obrázků....

.... přední a zadní obálka knihy (všimněte si té ceny ;o)).....
Přední%20strana Zadní%20strana

... a několik ukázek z knihy.
Popisy%20ryb Barevné%20fotky%20ryb Rostliny


Autor článku: MiP
E-mail autora: damip@seznam.cz
Článek přidal: MiP


© 2000-2020 Všechny uvedené materiály na těchto stránkách nesmějí být použity jinde bez souhlasu autora!

Zpět