Africké cichlidyPřístupů od
18.7.2000
 
Powered by
MSEngine-Update
10.9.2007

Obecné věci o afrických cichlidách

Krmení tlamovců


Mladé tlamovce po vypuštění mladých krmím jemným prachovým krmivem, drobným naloveným planktonem nebo žábronožkou solnou. Je důležité, aby mladí tlamovci měli stále plná bříška. Po krmení živou potravou mladé rostou daleko rychleji a jsou méně náchylní vůči různým nemocem.

Žábronožka solná (Artemia salina) - Artémie můžeme koupit v dvou různých baleních, buď zlaté nebo stříbrné. Ze zlatých Artémií se vylíhne daleko větší množství než ze stříbrných. Toto je také odlišeno cenou, kdy zlaté jsou mnohem dražší. Také se v prodejnách prodává již hotová směs vajíček ze solí. Artémie líhneme v mírně osolené vodě. Do dvou litrů vlažné vody nasypeme dvě kávové lžičky kuchyňské či mořské soli. Na špičku nože nabereme vajíčka Artémií a nasypeme do vody a silně vzduchujeme. Většina mladých se vylíhne do dvou dnů. Mladé Artémie odsáváme tenkou hadičkou ode dna na velmi husté plátno. Toto plátno potom ponoříme do akvária s mladými tlamovci a ti se v mžiku na ně vrhají. Artémie však moc dlouho živé ve sladké vodě nevydrží a tak musíme krmit s rozumem.

Perloočky, larvy komárů - když jsou tlamovci mnohem větší, nalovím ve svém zdroji tento živý plankton. Dále jej proplachuji přes síta, jejichž oka jsou postupně hustší. Nejmenší plankton dostanou ti nejmenší a větším plankton zblajznou ostatní odrostlé či dospělé ryby. Když není plankton tak krmím kvalitním umělým krmivem, buď granulemi nebo vločkami.


Autor článku: Radim
E-mail autora: ---
Článek přidal: Radim
Příspěvek neobsahuje žádné obrázky


© 2000-2005 Všechny uvedené materiály na těchto stránkách nesmějí být použity jinde bez souhlasu autora!

Zpět